Pompy ciepła

Pompy ciepła, choć dostępne na rynku od wielu lat, w polskich domach stały się popularne od niedawna. Wynika to przede wszystkim z rosnącej świadomości społeczeństwa dotyczącej tematyki ochrony środowiska, alternatywnych, bezemisyjnych źródeł energii, a także świadomości ekonomicznej.

Przy odpowiednim dobraniu pompy ciepła, prawidłowo wykonanej instalacji centralnego ogrzewania, dostosowanej do zasilania niskotemperaturowego, cieszymy się praktycznie darmowym ciepłem w naszym domu. Co bardzo istotne, pompa ciepła pozwala nie tylko ogrzać nasz dom i wodę użytkową. Pozwala ona również podczas upałów schłodzić nasze pomieszczenie, także w perspektywie uwalniamy się od potrzeby montażu klimatyzacji, i tym samym ponoszenia dodatkowych kosztów. Konstrukcja technologiczna pomp ciepła nowej generacji wykorzystuje w około 75% ciepło z otoczenia-nawet w chłodne dni!! Zaś zapotrzebowanie energii elektrycznej to zaledwie około 25%.

Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest montaż pompy ciepła wraz z instalacją fotowoltaiczną. Pozwala Nam to wtedy na efektywne minimalizowanie kosztów związanych, nie dość, że ze zużyciem prądu elektrycznego, to również z ogrzewaniem (i chłodzeniem) swojego domu.

Mimo łagodnych zim w ostatnich latach pomagamy Klientom w wyborze odpowiednich urządzeń, które nie rozczarują nas nawet przy 24 stopniowych mrozach.

Menu