Klimatyzacja: Bemowo, Ursus, Brwinów, Pruszków, Raszyn, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno

Strona główna » Klimatyzacja: Bemowo, Ursus, Brwinów, Pruszków, Raszyn, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno

Nasza firma zajmuje się projektowaniem i montażem klimatyzacji na Bemowie i w Ursusie. Pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązania i urządzenia, które spełnią Twoje wymagania. Zdrowiu i dobrej kondycji człowieka nieodzownych jest kilka elementów składowych, które mają wielki wpływ na dobre samopoczucie. Oprócz zdrowego pożywienia, czy też sportowego trybu życia niezbędne jest również świeże i czyste powietrze oraz zachowanie optymalnej temperatury. Firma Invest Group, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, proponuje usługę montażu klimatyzacji w mieszkaniach, domach czy też biurach.

Czy klimatyzacja jest zdrowa?

Niestety często spotykana jest opinia, że klimatyzacja ma bardzo negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Mit ten wynika najczęściej z nieodpowiedniej eksploatacji urządzeń, bądź co gorsza z ich wadliwego montażu. Odpowiednio dobrany i zainstalowany klimatyzator nie tylko poprawia jakość powietrza, ale ma zbawienny wpływ na zdrowie, gdyż umożliwia dopasowanie odpowiedniej dla domowników temperatury. Używając klimatyzacji, nie jesteś narażony na przeciągi czy też wahania temperatury. To wielka zaleta, gdyż to właśnie te czynniki mają najczęściej zły wpływ na samopoczucie i zdrowie domowników.

Korzystanie z urządzeń klimatyzacyjnych wiąże się z posiadaniem niezbędnej wiedzy z zakresu jej używania. Niezwykle istotną kwestią jest regulacja kierunku nadmuchu oraz dobranie odpowiedniego przepływu powietrza. Parametry te decydują bowiem o tym, czy będziesz się czuł komfortowo w klimatyzowanym pomieszczeniu.

Klimatyzacja w mieszkaniach i domach pozwala utrzymać zdrowe powietrze w domu. Z tym twierdzeniem na pewno zgodzą się wszystkie osoby zmagające się z chorobami płuc, alergiami czy astmą. Powietrze przechodzące przez klimatyzator napotyka na swojej drodze szereg filtrów, jonizatorów czy też uzdatniaczy powietrza. Dzięki temu jest ono skutecznie oczyszczane ze szkodliwych dla zdrowia cząsteczek, roztoczy, pyłów czy też innych alergenów. Dobroczynne skutki klimatyzacji odczujesz bardzo szybko, bo praktycznie już po kilku godzinach od jej uruchomienia.

Należy pamiętać, że najbardziej optymalną temperaturą dla człowieka jest wartość od 23-26°C, przy zachowaniu wilgotności w przedziale 40-60%. Takie wartości bez trudu można osiągnąć poprzez używanie klimatyzacji. Będzie to miało wymierne przełożenie na funkcjonowanie Twojego organizmu, a także Twoje samopoczucie.

Czym jest klimatyzacja z funkcją grzania i jakie są jej zalety?

Naszym Klientom oferujemy montaż klimatyzacji z funkcją grzania w Warszawie i okolicach. Jest to ciekawe rozwiązanie, które doskonale sprawdza się szczególnie w okresach przejściowych, kiedy jeszcze nie zostało uruchomione podstawowe źródło ciepła (np. ogrzewanie podłogowe), a wieczory, noce i poranki są na tyle chłodne, że wnętrza wymagają już dogrzania. Taki rodzaj klimatyzacji zapewnia ciepłe i czyste powietrze jesienią, a wiosną i latem efektywnie chłodzi pomieszczenia.

Klimatyzacja z funkcją grzania jest wydajna, efektywna i ekologiczna, gdyż podczas pracy nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery. Dodatkowym atutem takiego urządzenia jest fakt, iż ogrzane powietrze, zanim trafi do pomieszczenia, musi przejść przez szereg filtrów, które je oczyszczają. Dzięki temu masz pewność, że oddychasz czystym i zdrowym powietrzem. Klimatyzatory z funkcją grzania są wyposażone w pompę ciepła typu powietrze-powietrze. Jej zastosowanie umożliwia uzyskanie efektu odwrotnego do chłodzenia. Wnętrza domu są ogrzewanie strumieniem ciepłego powietrza.

Ogrzewanie wnętrz przy użyciu takiego urządzenia to rozwiązanie ekonomiczne. Jest ono znacznie tańsze np. od ogrzewania elektrycznego, ponieważ odbiera dużą część energii z powietrza z zewnątrz. Przepływa ono przez wymiennik jednostki zewnętrznej, który w tym procesie pełni funkcję parownika. Masy powietrza przetłaczane przez wymiennik lamelowy oddają energię przepływającemu w nim czynnikowi chłodniczemu i tym samym podgrzewają go. Dobierając odpowiednie urządzenie, które ma skutecznie ogrzewać pomieszczenia, warto zwrócić uwagę na współczynnik SCOP. Dotyczy on bowiem efektywności odzysku energii z powietrza. Wielką zaletą klimatyzacji z funkcją grzania jest również fakt, iż dzięki niej można bardzo szybko podnieść temperaturę w pomieszczeniach (zajmuje to zazwyczaj zaledwie kilka minut). Oferowane przez nas rozwiązania cechują się doskonałymi parametrami, a wyróżnia je najwyższa jakość. Klimatyzacja z funkcją grzania jest wyposażona w funkcję automatycznego podtrzymywania temperatury oraz automatycznego restartu, posiada także tryb odszraniania, który zwiększa efektywność jego pracy.

Funkcja odraszania aktywowana jest w momencie, gdy poziom wilgotności w powietrzu na zewnątrz jest stosunkowo wysoki. W takiej sytuacji przetłaczane przez lamelowy wymiennik wilgotne masy powietrza zostawiają cząsteczki wody na jego płytkach (lamelach). Ponieważ temperatura krążącego w wymienniku czynnika chłodniczego jest niska (często nawet ujemna), cząsteczki wody zamarzają na powierzchni lameli. Jeśli klimatyzator jest wyposażony w funkcję odraszania, posiada specjalny czujnik, który automatycznie aktywuje funkcję odmrażania, gdy tylko wymiennik pokryje się szronem. Takie urządzenie działa wydajnie i cicho, a sterowanie nim jest wygodne i bardzo proste.

Klimatyzacja z funkcją grzania to doskonała propozycja dla osób poszukujących dodatkowych źródeł ciepła, które będą uzupełnieniem podstawowego systemu grzania. Zapewni ona domownikom najwyższy komfort termiczny w okresach przejściowych, czyli wiosną i jesienią, a także latem, kiedy będzie efektywnie chłodzić powietrze.

Menu