Klimatyzacja

Zdrowiu i dobrej kondycji człowieka nieodzownych jest kilka elementów składowych, które mają wielki wpływ na dobre samopoczucie. Oprócz zdrowego pożywienia, czy też sportowego trybu życia niezbędnym elementem komfortowego życia jest to, czym oddychamy oraz w jakiej temperaturze przebywamy.

Firma Invest Group wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów proponuje usługi między innymi w montażu klimatyzacji w mieszkaniach, domach czy też biurach.

Niestety, często spotykana jest opinia, że klimatyzacja ma bardzo negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Mit ten wynika najczęściej z nieodpowiedniej eksplantacji urządzeń, bądź co gorsza z wadliwego montażu. Odpowiednio dobrany i zainstalowany klimatyzator nie tylko poprawia jakość powietrza, ale ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie, poprzez możliwość dostosowania odpowiedniej temperatury otoczenia. Używając klimatyzacji nie jesteśmy narażeni na przeciągi czy też wahania temperatury, gdzie najczęściej ma to zły wpływ na nasze samopoczucie, a w skrajnych sytuacjach może skończyć się nawet przeziębieniem.

Korzystanie z urządzeń klimatyzacyjnych wiąże się z posiadaniem niezbędnej wiedzy z zakresu używania jej. Niezwykle istotną kwestią jest regulacja kierunku nadmuchu oraz dobranie odpowiedniego przepływu powietrza. Zaleca się, aby ta wartość była mniejsza niż 0,2m/s, w innym przypadku może okazać się, że nie czujemy się komfortowo w pomieszczeniu w którym przebywamy.

Można by rzec, że klimatyzacja pozwala nam mieć zdrowe powietrze w swoim domu. Zdecydowanie zgodzą się z tym stwierdzeniem osoby cierpiące na problemy chorób płuc, alergicy czy też astmatycy. Powietrze przechodzące przez klimatyzator napotyka na swojej drodze szereg filtrów, jonizatorów czy też uzdatniaczy powietrza, dzięki temu następuje proces oczyszczania ze szkodliwych dla zdrowia cząsteczek, roztoczy, pyłów czy też innych alergenów. Dobroczynne skutki klimatyzacji odczujemy praktycznie po kilku godzinach od uruchomienia.

Musimy pamiętać, że najbardziej optymalną temperaturą dla człowieka jest wartość od 23-26°C, przy zachowaniu wilgotności w przedziale 40-60%. Takie wartości bez trudu możemy osiągnąć poprzez używanie klimatyzacji. Będzie to miało wymierne przełożenie na funkcjonowanie naszego organizmu.

Menu