Montaż rekuperacji Warszawa

Strona główna » Montaż rekuperacji Warszawa

Zajmujemy się projektowaniem oraz montażem rekuperacji w Warszawie i okolicach. Rekuperacją nazywa się potocznie wentylację z odzyskiem ciepła. Dzięki niej energia jest odzyskiwana ze zużytego powietrza, a Ty oszczędzasz pieniądze, gdyż powietrze nawiewane do wnętrz jest już wstępnie podgrzane w procesie rekuperacji, czyli odzysku. Z tego powodu rekuperacja staje się w ostatnich latach coraz bardziej popularna.

Standardowa wentylacja grawitacyjna działa poprawnie w momencie umożliwienia zaciągu powietrza z zewnątrz poprzez np. rozszczelnienie okna czy też uchylenie go. Sama wentylacja działa w takim wypadku efektywnie, jednak niestety ma także spore wady. Jedną z nich jest bez wątpienia utrata ciepła (energii) przez rozszczelnione lub uchylone okna, a także wywiewanie ciepła, które w domach ogrzewanych grzejnikami konwekcyjnymi gromadzi się zazwyczaj przy suficie, przez kratkę wentylacyjną.

Rekuperacja rozwiązuje ten problem, ponieważ działa na zasadzie wymuszonej wymiany powietrza. Świeże powietrze zasysane jest z zewnątrz budynku poprzez centralę wentylacyjną, w którym to zachodzi oczyszczanie go przez specjalne filtry oraz ogrzewanie ciepłem pozyskanym z powietrza, które w tym samym momencie jest zasysane ze środka i wydalane na zewnątrz.

Jakie są największe korzyści wynikające z montażu rekuperacji?

Decydując się na montaż rekuperacji w Warszawie i okolicach, zyskasz:

  • ciągłą wymianę powietrza w budynku na świeże,
  • dodatkowe pieniądze, gdyż będziesz mógł oszczędzić na ogrzewaniu,
  • ograniczenie strat cieplnych, ponieważ w rekuperatorze zachodzi wymiana cieplna,
  • dostarczanie czystego powietrza do wnętrza budynku.

Montaż wymuszonej wentylacji (rekuperacji) jest szczególnie wskazany dla alergików, małych dzieci, oraz osób starszych, które często mają problemy z oddychaniem. Systemy rekuperacji wyposażone są bowiem w zaawansowane filtry (klasy G, M, a czasami nawet F), które zapewniają czyste powietrze w domu. Jest to najskuteczniejsza metoda ochrony przed smogiem. Jeżeli zdecydujesz się na montaż dodatkowego urządzenia filtrującego oraz jonizatora powietrza, powietrze w Twoim domu będzie zawsze krystalicznie czyste, a smog, który jest dużym problemem w wielu polskich miastach i miasteczkach, będzie wyeliminowany.

Zalety rekuperacji zdecydowanie docenia się w czasie okresów zimowych, kiedy jakość powietrza zostawia wiele do życzenia, a także podczas okresu intensywnego pylenia roślin, czyli praktycznie przez cały rok. Wielką zaletą rekuperacji jest również jej aspekt ekonomiczny. Zamontowanie rekuperacji w domu sprawi, że Twoje rachunki za ogrzewanie będą niższe. Dzięki wymiennikowi ciepła, który jest sercem każdego rekuperatora, zachodzi efektywna wymiana energii z powietrza wywiewanego, czyli ciepłego, do powietrza nawiewanego (zimnego). Zjawisko to sprawia, że zmniejsza się zapotrzebowanie domu na energię pierwotną. Rekuperator pozwoli Ci ponownie wykorzystać wytworzone już raz ciepło.

Zastosowanie rekuperacji to także możliwość zapewnienia najwyższego komfortu termicznego domownikom. Dzięki niej nie trzeba już intensywnie wietrzyć pomieszczeń, a więc nie powstają niebezpieczne dla zdrowia przeciągi. We wnętrzach domu panuje mniejsza wilgotność, a więc nie rozwijają się w nich pleśnie czy grzyby, a okna po stronie wewnętrznej czy lustra nie są zaparowane.

System rekuperacji daje Ci również możliwość precyzyjnego kontrolowania ilości powietrza dostającego się do domu. Bez względu na to, czy na zewnątrz wieje silny wiatr, czy zmienia się ciśnienie atmosferyczne, do Twojego domu trafia zawsze dokładnie taka ilość powietrza, jaką zaprogramujesz na sterowniku rekuperatora. To doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu będziesz mógł w razie potrzeby zwiększyć intensywność przewietrzania domu (np. gdy odwiedzają Cię goście, albo kiedy chcesz się szybko pozbyć nieprzyjemnych zapachów powstających podczas gotowania). Rekuperacja pozwala zachować wysoką higienę powietrza, dzięki czemu domownicy lepiej śpią, nie cierpią z powodu nawracających bóli głowy, alergii ani nie mają problemów ze skupieniem się na wykonywanych zadaniach. Dom z rekuperacją to miejsce, w którym żyje się lepiej.

Menu