Montaż ogrzewania podłogowego Warszawa

Strona główna » Montaż ogrzewania podłogowego Warszawa

Zajmujemy się projektowaniem oraz montażem ogrzewania podłogowego w Warszawie i okolicach. Taka forma ogrzewania domu może być alternatywą dla tradycyjnych kaloryferów ściennych albo dodatkowym systemem grzewczym, który doskonale sprawdza się szczególnie w pomieszczeniach takich jak: łazienki, kuchnie czy przedpokoje. Ogrzewanie podłogowe jest niezwykle komfortowe, zupełnie niewidoczne, a dodatkowo ekonomiczne.

Dlaczego warto zdecydować się na montaż ogrzewania podłogowego w swoim domu?

Ogrzewanie podłogowe ma wiele niekwestionowanych zalet. Przede wszystkim zapewnia równomierny rozkład temperatury, dzięki czemu komfort termiczny w budynku jest wysoki, a energia jest wykorzystywana efektywniej, co przekłada się na niższe koszty eksploatacyjne. Ciepło generowane przez systemy grzewcze umieszczone pod okładziną podłogową to doskonałe rozwiązanie, gdyż dzięki nietypowej lokalizacji rur grzewczych, odczucie ciepła jest znacznie silniejsze niż w przypadku klasycznych grzejników. Dzięki temu, aby uzyskać taki sam poziom ciepła w pomieszczeniach, można obniżyć temperaturę o 1 lub 2 stopnie, co obniży koszty ogrzewania.

Kolejnym atutem ogrzewania podłogowego jest fakt, iż zmniejsza ono ilość kurzu unoszącego się w powietrzu. Najbardziej zakurzonymi elementami klasycznego systemu grzewczego w domach są bowiem kaloryfery, na których się on gromadzi. Pod wpływem ruchu ciepłego powietrza osiadłe na grzejnikach zanieczyszczenia trafiają do powietrza, którym oddychają domownicy. Montaż ogrzewania podłogowego w Warszawie i okolicach to idealne rozwiązanie pozwalające zmniejszyć ryzyko alergii, a także zadbać o prawidłową wilgotność w pomieszczeniach. Poprawa jakości powietrza jest możliwa, gdyż grzanie podłogowe oddaje ciepło przez promieniowanie, które nie powoduje ruchu powietrza w górę. W domach z zamontowanym grzewczym systemem podłogowym ograniczone zostaje rozmnażanie roztoczy i znacznie łatwiej utrzymać w nich czystość.

Wielką zaletą ogrzewania podłogowego, jakie mamy w swojej ofercie, jest również jego wysoka estetyka. Cały system jest rozprowadzony w podłodze, dzięki czemu jego poszczególne elementy są całkowicie niewidoczne. Decydując się na grzanie podłogowe, można zrezygnować z kaloryferów ściennych, które nie tylko są siedliskami kurzu, ale także zabierają cenną przestrzeń w pomieszczeniach. Dzięki temu stają się one przestronniejsze, a możliwości aranżacyjne są większe. Ściany bez powieszonych na nich grzejników są estetyczniejsze i dają większą swobodę w urządzaniu wnętrz. Stawiając na taką formę grzania, należy jednak pamiętać, aby na okładzinę podłogową wybierać materiały dobrze przewodzące ciepło. W tej roli najlepiej sprawdzą się: terakota, ceramika i kamień. Montaż ogrzewania podłogowego pod podłogą wyłożoną parkietem czy panelami jest również możliwy, ale jego zastosowanie należy najpierw indywidualnie skonsultować z naszymi ekspertami.

Warto też wspomnieć, że ogrzewanie podłogowe jest znacznie nowocześniejszym sposobem grzania niż standardowe kaloryfery, dzięki czemu idealnie współpracuje z innowacyjnymi rozwiązaniami z zakresu grzania wykorzystującymi odnawialne źródła energii takimi jak np.: pompy ciepła czy fotowoltaika. Można je także zamontować w domach inteligentnych lub tych wyposażonych w zaawansowaną automatykę, ponieważ umożliwia ono precyzyjną kontrolę temperatury wewnątrz budynku.

Menu